امیرحسین کمیلی، مدیر صمت اصفهان در گقت‌وگو با خبرنگار اصفهان ۲۴، در خصوص اهمیت جریان شفاف کالا و لزوم درج قیمت تولید کننده و مصرف کننده روی لوازم یدکی خودرو اظهار داشت: هدف ما اجرای احسن طرح شناسه دار شدن ۵۳ قلم لوازم یدکی خودرو در اصفهان همچون طرح های گذشته است تا اصفهان در این طرح نیز بتواند خود را در کشور نشان دهد.

وی افزود:  در بحث شهرستان‌های استان باید فعالیت این طرح بیشتر و جدی‌تر پیگیری شود زیرا در طرح های گذشته بخش اعظم توجه‌ها به شهر اصفهان بوده است و بعضا در شهرستان‌ها ضعیف عمل کردیم و در این طرح پیگیری شهرستان ها مهم است.

مدیر صمت اصفهان ادامه داد: طرح شناسه دار شدن ۵۳ قلم لوازم یدکی خودرو ابتدا باید به صورت کامل برای کارگاه ها پیگیری شود و سپس برای پیگیری مردم در سطح مرکز استان و شهرستان ها اطلاع رسانی به عنوان یک عنصر تاثیرگذار توجه شود، که این اطلاع رسانی باید صحیح و کامل باشد.

وی تاکید کرد: توقع مردم در شهرستان ها پیگیری جدی نیست و به همین دلیل در چند هفته گذشته وقتی در راستای پیگیری های مداوم مشکلاتی برای صنعتگران و فروشندگان پیش می‌آمد واکنش های منفی زیادی داشت، که این به دلیل عدم اطلاع رسانی کامل است.

کمیلی با بیان اینکه هدف ما تحت فشار گذاشتن صنعتگران نیست، تصریح کرد: امیدواریم طرح شناسه دار شدن لوازم یدکی از طریق فضای مجازی و کانال های اطلاع رسانی هرچه سریع تر به گوش مردم برسد تا در اجرای طرح همچون طرح های گذشته مشکلی برای اجرا و شکایات مردمی نداشته باشیم.

وی ابراز داشت: طرح های این‌چینی اگر به طور کامل انجام نشود ضررش از نفعش بیشتر است، نمی‌گوییم این طرح هیچ مشکلی ندارد اما اجرای نصفه و نیمه آن آسیب جدی به تولید کننده و مصرف کننده خواهد زد و اگر اگر یک عده مقابل اجرای آن باشند بی نظمی پیش می آید که ضرر آن را همه می‌بینند.

مدیر صمت اصفهان تاکید کرد: ثبت نام تمامی صنعتگران و فروشندگان در سامانه از مهم ترین اموری است که این روزها پیگیری می شود، هدف ما نیز صرف ثبت نام مجموعه نیست بلکه تمامی اطلاعات سامانه برای خرید و فروش ثبت می شود، به خصوص که تا ماه‌های اینده به کسب و کارهایی که در سامانه جامع تجارت ثبت نشده باشند خدمتی ارائه داده نمی‌شود که این تاکید وزیر است و باید پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.