به گزارش پایگاه خبری اصفهان ۲۴، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در جلسه شورای اداری استان اصفهان اظهار داشت: به جز اینکه شعار امسال دانش بنیان است، اصفهان در راهبردهای توسعه اقتصادی خود دانش بنیان و گردشگری را راهبردهای اساسی خود می‌داند و چاره‌ای جز پایبندی به این شعار نداریم.

وی افزود: اگر بخواهیم شهری را پایلوت و پتانسیل شرکت دانش بنیان معرفی کنیم اصفهان بهترین گزینه است، علاوه بر این وقتی تاکید مقام معظم رهبری است، معاونت اقتصادی مامور رشد شرکت‌های دانش بنیان، همکاری برای تاسیس بیشتر این شرکت‌ها و افزایش سهم این بخش از بازار شد.

استاندار اصفهان ادامه داد: جنگ بزرگی بین بروکراسی اداری و اراده این شرکت‌ها در جریان است که تا به امروز اراده این افراد برتر بوده است، این شرکت‌ها افزایش صادرات را در دستور کار قرار دادند و اگر خواسته از آنها بیشتر شود اقتصاد مقاومتی عملی خواهد شد و تحریم‌ها بی اثر خواهد شد.

مرتضوی تاکید کرد: تمامی مدیران باید بیشتر از شعار در عمل بعد از این جلسه از شرکت‌های دانش بنیان فعالیت کنند، کاری متفاوت از گذشته که در حوزه شرکت‌های دانش بنیان ماندگار شود به خصوص که این شرکت‌ها تنها راه موفقیت کشور در وضعیت فعلی هستند.

وی اضافه کرد: اگر همه دستگاه‌های استان در مسیر اقتصاد دانش بنیان حرکت کنند، دستگاه‌هایی که تنها باشند و به این سمت حرکت نکنند خود به خود در این مسیر قرار می‌گیرند و همه دستگاه‌های استان مکلف هستند که مسئولیت خود را در این حوزه تعریف کنند.

استاندار اصفهان افزود: یکی از محورهای اصلی در ارزیابی دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی فعالیت در راستای شرکت های دانش بنیان است و اگر شرکتی در این مسیر مسئولیت‌های خود را تعریف نکند تا آخر اردیبهشت به آن ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.